Arrangement

"Nål og Skål" Dimissionsfest for nyuddannede fysioterapeuter

Vi vil gerne fejre dig, som bliver færdig som fysioterapeut til sommer!

om arrangementet

Kære kommende fysioterapeut Sommer 25.

Du nærmer dig afslutningen på din studietid, og det skal selvfølgelig fejres med manér!

Du inviteres til et festligt "Nål & Skål"-arrangement, hvor vi markerer overgangen fra studerende til færdiguddannede fysioterapeut.

Fejringen finder sted i Rosenborggade klokken 16.30-18.30. Vi sørger for en hyggelig stemning med bobler i glassene, kolde øl, forfriskende sodavand og lækre sandwich.

Som en vigtig del af arrangementet får du overrakt dit medlemsemblem ”Danske Fysioterapeuters nål”– et symbol på det store arbejde, du har lagt bag dig og på din nye titel som fysioterapeut og medlem af Danske Fysioterapeuter. Sammen med nålen får du udleveret en goodiebag fyldt med gode sager.

Det bliver en eftermiddag fyldt med glæde, fællesskab og selvfølgelig en skål eller to!

Vi glæder os til at fejre dig og din nye titel.

Målgruppe

Alle nyuddannede fysioterapeuter fra Københavns Professionshøjskole, Campus Sigurdsgade og Hillerød, som er dimittender sommer 2025 og medlem af Danske Fysioterapeuter

Kontakt

Har du spørgsmål til arrangemenete, er du velkommen til at kontakte Region Hovedstaden, Louise Glenn Andersen på mail: rhs@fysio.dk

Der vil blive taget billeder/filmet under arrangementet. Medmindre andet er tilkendegivet, vil din tilmelding blive betragtet som samtykke til at Danske Fysioterapeuter kan bruge billederne/optagelserne af deltagere i regi af Danske Fysioterapeuter på sociale medier hjemmesider og skriftligt materiale.

Tilbage til kursuskalenderen

Kontakt

Tina Kjær Bjerrum

Administrativ konsulent
3341 4648