Netværksmøde om rehabilitering på ældreområdet i Region Hovedstaden
om netværksmødet
Vi inviterer til netværksmøde fysioterapeuter med interesse for ældreområdet.
Temaet for dagens møde er, vestibulær genoptræning med et oplæg omhandlende genoptræning, fokuspunkter og forventninger til et genoptræningsforløb både specialiseret og i kommunen – ved Philip Lund Granberg, Hvidovre Hospital.
Efter oplægget vil der være mulighed for spørgsmål, drøftelser i mindre grupper og afsluttende opsamling i plenum.
Program
12.30 Velkomst og præsentation
12.50 Oplæg ved Philip Lund Granberg
13.30 Spørgsmål og refleksion
14.00 Pause med kaffe, te og kage
14.20 Dialog i grupper: Hvad rører sig på arbejdspladsen
14.50 Det videre netværk
15.15 Tak for i dag
Målgruppe
Fysioterapeuter som arbejder indenfor ældreområdet og er medlem af Danske Fysioterapeuter
Kontakt
Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte Netværkskonsulent Maria Lilleholt på mail: mlj@fysio.dk
Praktiske oplysninger
Ved tilmelding til netværksarrangement accepterer du samtidig, at dine data (navn, arbejdsplads, e-mail) vil blive udvekslet med deltagerne i netværket.
Du kan til enhver tid trække dit tilsagn tilbage ved at afmelde dig netværketsarrangementet.
Se oversigt over alle eksisterende netværk for fysioterapeuter
Der vil blive taget billeder/filmet under arrangementet. Medmindre andet er tilkendegivet, vil din tilmelding blive betragtet som samtykke til at Danske Fysioterapeuter kan bruge billederne/optagelserne af deltagere i regi af Danske Fysioterapeuter på sociale medier hjemmesider og skriftligt materiale.
Tilmeld dig
Netværksmøde om rehabilitering på ældreområdet i Region Hovedstaden · 17. marts 2026 kl. 12.30 - 15.15