Det siddende repræsentantskab

Repræsentantskabet er Danske Fysioterapeuters øverste myndighed. Her kan du se, hvem der aktuelt sidder i repræsentantskabet.

Formand

Jeanette Præstegaard

Regionsformænd

Brian Errebo-Jensen (næstformand Danske Fysioterapeuter)
Line Schiellerup
Stine Bøgh Pedersen
Gitte Nørgaard
Sanne Jensen

Region Hovedstaden

Anders B. Nielsen
Katja M. Knudsen
Charlotte Larsen
Tilde Randsborg
Børge Bo Hansen
Per Tornøe
Jesper Ottosen
Mikkel Hellesø
Rasmus S. Mortensen

Suppleanter
Per Norman (1. suppleant)
Mie Knudsen (2. suppleant)

Region Sjælland

Jacob Nordholt Hansen
Kasper Hejlesen
Lisbeth Schrøder
Marjanne den Hollander

Region Syddanmark

Ann Louise Lunddahl
Helene Benfeldt
Lau Rosborg
Lis Jensen
Louise Beck
Niels Fryd
Rikke Kruse

Suppleanter
Helle Bruun (1. suppleant)
Rune Myrup Andersen (2. suppleant)
Thomas Bertelsen (3. suppleant)

Region Midtjylland

Kirsten Ægidius
Lars Henrik Larsen
Stine Jørgensen
Mette Hedegård Jensen
Michael Christensen
Birgitte Kristine Nielsen
Christian J. E Madsen

Suppleanter
Agnes Jakobsen Holst (1. suppleant)

Region Nordjylland

Lise Stensgaard
Marianne Jarlskov Bøgelund
Marianne Trudslev

Suppleanter
Trine Fischer (1. suppleant)
Anne Kirstine Jensen (2. suppleant)

Færøerne

Sólfríð Skorðadal

Suppleanter
Hjørleif Niclasen (1. suppleant)

Faglige selskaber og fraktioner

Bente A S Andersen
Bo Egebjerg
Lars Damsbo
Lars Engelst
Louise Søllingvraa Madsen
Mark Bjerre Dehnhardt Lehmann Ebbesen
Mathias Holmquist
Morten Høgh
Nils-Bo de Vos Andersen
Poul Gørtz
Rasmus Gormsen Hansen
Sine Secher Mortensen
Tina Franzen Rank
Lena Uekermann
Stine Sørensen

Suppleanter
Peter Johansen (1. suppleant)
Michael Vaad Kristensen (2. suppleant)
Thomas Höfelsauer (3. suppleant)

Menige medlemmer

Bjarne Rittig-Rasmussen
Tine Nielsen
Morten Topholm
Lene Skytte Nielsen
Alexander Hummelshøj Kringelbach

Suppleanter
Christina Vestergaard (1. suppleant)
Flemming Enoch (2. suppleant)
Hans Andersen (3. suppleant)
Christina Enemark Obarzanek (4. suppleant)
Michael Møller Nielsen (5. suppleant)

TR

Lene Jæger
Kate Salling

Suppleanter
Line Willads Hansen (1. suppleant)
Lisbet Jensen (2. suppleant)

AMR

Lisa Jo Anderson

Suppleant
Christina Rydal Nielsen (1. suppleant)

SU

Søren Qvist

Sektionen for arbejdsgivere med lejere og/eller ansatte

Morten Graversen

Sektionen for ansatte, lejere og selvstændige uden arbejdsgiveransvar

Tine Hasselbrinck Madsen

Dansk Selskab for Fysioterapi (DSF)

Gitte Arnbjerg
Maja Helbo Jensen

Tillidsrepræsentantrådet med forslags- og taleret

Meddeles senere

Fysioterapeutstuderende med observatørstatus i hovedbestyrelsen med forslags- og taleret

Tobias Amfeldt

 

Del eller udskriv siden